Radošie pasākumi_Mūzikā kopsavilkums 2021./2022.m.g
Radošie pasākumi Mūzikā_kopsavilkums 2020./2021.m.g.
Radošie pasākumi Mūzikā kopsavilkums 2019./2020.m.g.
Radošie pasākumi Mūzikā_kopsavilkums 2018./2019.m.g.
Radošie pasākumi Mūzikā_kopsavilkums 2017./2018.m.g.
Radošie pasākumi Mūzikā_kopsavilkums 2016./2017.m.g
3.maijā kokles pieskandēs Enguri!
Sagaidot Latvijas neatkarības atjaunošanas gadskārtu, ceturtdien, 3. maijā Kurzemes jūras krastā notiks nebijis pasākums – Engurē sabrauks koklētāji no malu malām. Viesmīlīgie engurnieki uzņems festivāla “Svētki kokļu skaņu ielokā” dalībniekus no dažādiem kokļu pasākumiem, jo:
no 29. aprīļa līdz 2. maijam Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Smilšu ielā 7, notiks XIX starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Daudzstīgu mūzikas instrumenti. Jūrmala 2018”,
2. maijā Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Smilšu ielā 7 un
3. maijā Engures Mūzikas un mākslas skolā, Skolas ielā 10A notiks III kameransambļu un koklētāju ansambļu konkurss – festivāls “Engure – Jūrmala 2018”.
Kamēr mūzikas skolā sacentīsies gan koklētāju, gan jaukta sastāva kameransambļi,
Engures Kultūras namā notiks kopmēģinājumi XXVI Vispārējo Latviešu dziesmu svētku kokļu mūzikas koncerta “Stīgo brālīt’, stīgo māsiņ” koprepertuāra skaņdarbiem.
3. maijā pl.18.00 visi dalībnieki saplūdīs Engures Kultūras namā, Jūras ielā 85 uz festivāla “Svētki kokļu skaņu ielokā” noslēguma koncertu, kurā sveiks solistu un kameransambļu konkursu laureātus, varēs klausīties labāko izpildītāju priekšnesumus, kā arī būs iespēja dzirdēt Dziesmu svētku Kokļu mūzikas koncerta skaņdarbus. Virsvadītājas Iveta Tauriņa, Dzintra Tauniņa, Valda Bagāta un Teiksma Jansone.
Visi aicināti 3. maijā uz Enguri, jo kas var būt labāks par iespēju svinēt Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkus Baltijas jūras krastā KOKĻU SKAŅU IELOKĀ.
/Publicitātes teksts presei/
Laikā no 16.06.-22.06. Engures MMS notika mūzikas nometne P.Jurjāna Rīgas Mūzikas skolas Stīgu instrumentu un Akordeona nodaļas audzēkņiem „Spēlē ar prieku!” . Nedēļas garumā tika sagatavota skaista un skanīga mūzikas koncertprogramma, kura nometnes noslēgumā tika nodota vērtējumam nometnes dalībnieku vecākiem.
Šajā nometnē piedalījās arī 2 mūsu skolas audzēknes, 2.vijoles klases meitenes- Samanta Valdmane un Paula Ķempele. Audzēknēm tā bija lieliska iespēja sevi pilnveidot, kā arī sajust orķestra vienotības skanējumu un kopības izjūtu, atskaņojot gandrīz stundas garu programmu, kurā skanēja J.S.Baha, G.Pahelbela, J.Štrausa, R.Paula un citas skanīgas melodijas- no baroka līdz mūsdienām.
Paldies P.Jurjāna Mūzikas skolas vijoles spēles skolotājai Mārītei, kura cītīgi uzraudzīja savas grupas vijolniekus, kā arī strādāja ar mūsu abām meitenēm un deva padomus Samantai un Paulai. Visi šķīrāmies ar vārdiem-uz tikšanos jau nākamgad!
Savukārt 4.klases audzēkne Rendija Rota Paipala savu meistarību pilnveidoja citā orķestra nometnē, kura notika no 30. jūlija līdz 6. augustam Kolkā, Apvinotajā jauniešu simfoniskajā orķestrī. Tajā muzicēja Vecumnieku MMS un Baldones MS audzēkņi, un kurā Rendija piedalījās ar skolotāju Aneti Krastiņu.
Trīs dienas Briselē
Laikā no 26.09.-28.09. uz Briseli (Beļģija) tika uzaicināti četri Engures Mūzikas un mākslas skolas pārstāvji (Arnita Freināte, Jolanta Balode, Anda Jence, Ina Selivanoviča), kuriem bija iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu, apskatīt tās ēkas, tikties ar Latvijas Eiro Parlamentā ievēlēto deputātu pārstāvi Māri Graudiņu, piedalīties debatēs par šodienas aktualitātēm Eiropā, pasaulē, un visu to, kas tiešā veidā skar Latviju. Tika apmeklēts arī Eiropas Parlamenta apmeklētāju centrs „Parlamentarium” , kur varēja iesaistīties un izpētīt dažādas interaktīvās tehnoloģijas un iespējas.
Tā bija izdevība apsktīt Eiropas Parlamentu “no iekšpuses”, kas ir viena no galvenajām Eiropas Savienības likumdošanas institūcijām un ir vienīgā tieši vēlētā ES iestāde. Eiropas Parlaments un ES Padome veido augstāko ES likumdošanas orgānu. Galvenie Palamenta uzdevumi ir apspriest un pieņemt ES tiesību aktus, pārbaudīt citu ES iestāžu darbu, lai pārliecinātos, ka tiek ievēroti demokrātijas principi, kā arī apspriest un pieņemt ES budžetu.
Brīvajā laikā apskatījām ievērojamākās tūristu vietas, Karaļa pili, apmeklējām arī Mūzikas instrumentu muzeju, kur viss bija digitalizēts- katra mūzikas instrumenta skaņu iespējas varēja klausīties audio veidā.
Apskatījām arī skaistāko Briseles daļu- vecpilsētu, kā arī nogaršojām Briseles īpašos gardumus- kartupeļu frī Briseles gaumē, Briseles pildītās vafeles (krepes), un garšīgo Briseles šokolādi.
Zviedru Kultūras skolas mūziķi viesojas Engurē
No 13. līdz 17.jūnijam Tukuma novadā viesojās Tidaholamas kultūras skolas /Zviedrija/ skolēni un skolotāji, kuri papildus tam, ka piedalījās dažādos pasākumos Tukumā, vienu dienu pilnībā izmantoja, lai paviesotos Engures Mūzikas un mākslas skolā, sniegtu nelielu koncertu, kā arī lai apskatītu Saietu namā Vizuāli plastiskās mākslas programmas 2015./2016. mācību gada absolventu darbu izstādi.
Kultūras skolas audzēkņi, viņu pedagogi un skolas direktors Engures MMS ciemojās jau pirms 5 gadiem, kad savstarpējā draudzības koncertā mēs iepazinām viens otra muzikālo darbību. Kā pastāstīja Tidaholmieši, viņu muzikālā izglītība vairāk balstās kā interešu izglītības iespējas- mācības notiek grupu nodarbībās, un tikai viena stunda individuāli. Repertuārā, pārsvarā, skan dažādu tautu melodijas, populārā mūzika, kā arī mūsdienu popgrupu melodiju pārlikumi.
Pēc viesošanās Engurē, ciemiņi devās uz Bērzciema “Dieniņām”, un kā galapunktu šai dienai, bija izvēlējušies apskatīt Kolkas ragu.
***
3. maijā Engures Mūzikas un mākslas skolā jaunāko klašu audzēkņi aicināja uz koncertu “ES JAU PROTU!” Mazie skolasbērni, kuri mūzikā sper pirmos soļus- cits jau ilgāku laiku – vienu vai pat divus gadus, cits vēl tikai sagatavošanas klasē vai pat dažus mēnešus, koncerta klausītājiem atrādīja sava izvēlētā mūzikas instrumenta spēli. Mācīties mūzikas instrumentu- tas nebūt nav tik viegli, kā dažkārt izskatās: paņem rokās instrumentu vai piesēdies pie klavierēm, uzej uz skatuves un spēlē. Tā nebūt nav! Tas prasa nopietnu, ilgtošu un neatlaidīgu darbu, pacietību un laiku. Liels atbalsts ir vajadzīga arī no vecākiem- bērnam palīdzēt, uzmundrināt, paslavēt.
Un koncerts izskanēja braši! Mazais Ruksēns bija ieradies iepazīties ar mūzikas instrumentiem, jo ir nolēmis nākamajā gadā mācīties mūzikas skolā, bet nezināja, kādu instrumentu izvēlēties mācīties. Tad nu mazie mākslinieki rādīja un demonstrēja visu, ko iemācījušies, kā katrs instruments skan, kādas dziesmiņas var nospēlēt. Katrs solists bija izgudrojis arī mīklu par savu mūzikas instrumentu. Ruksēnam ar to atminēšanu viegli negāja, bet zālē sēdošie bērni, arī bērnudārza “Spārīte” vecākā grupiņa palīdzēja tās atminēt.
Mīklas par mūzikas instrumantiem
Zālē bija apskatāma arī vismazāko audzēkņu radošo darbiņu izstāde. Mazie B grupas audzēkņi atrādīja savus zīmēšanas un veidošanas darbiņus, kā arī pastāstīja, kas katram vislabāk patīk zīmēt. Arnoldm un Elizabetei vislabāk patīk zīmēt kukaiņus, Jurģim, Helēnai, Tomam un Dāvim patīk darboties ar krāsām un krītiņiem, bet Adelei vislabāk patīk zīmēt… mīlestību!
Lai mazajiem māksliniekiem nezūd spēlētprieks, zīmētprieks un darboties griba arī turpāk!