Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris sadarbībā ar Lielo Ģildi 18.oktobrī vienkopus aicināja mūzikas mīļotājus ieklausīties Pētera Vaska, Sergeja Prokofjeva un Pētera Čaikovska mūzikā. Organizētāji īpaši uzrunāja Latvijas Mūzikas skolu audzēkņus, jo viņi šo koncertu varēja apmeklēt par brīvu. Uz kārdinošo piedāvājumu atsaucās vairākas skolas, tai skaitā arī mēs – Engures Mūzikas un mākslas skola. Tā kā programma ļoti nopietna, tad klausītāju vidū bija mūsu topošie skolas absolventi.
Koncerta pirmajā daļā izskanēja P. Vaska „Musica appassionata”, kura sacerēta 2002.gadā. Klausoties Vaskam tik raksturīgajā stīgu tembru uzburtajā skaņu gleznā, atmiņā ataust smeldzīgā „Musica dolorosa”, kura veltīta komponista māsas piemiņai. Mūzika izskan skumju un kaismes piesātināta. Koncerta turpinājumā – S.Prokofjeva 1917.gadā rakstītais Pirmais vijoļkoncerts. Muzikologs Orests Silabriedis klausītājiem atklāja skaņdarba sacerēšanas vēsturi – 1.Pasaules kara un tikko nograndušās revolūcijas laiks. Neskatoties uz to, mūzika dabas gleznu un tautisku elementu pilna. Tā tapusi ceļojuma iespaidā – komponists smēlies iespaidus no skaistajām Krievzemes ārēm, varenās upes Volgas. Vijoles solo atskaņo nu jau arī pasaulē slavenā latviešu vijolniece – Magdalēna Geka.
Izskaņā – sāpju un smeldzes pilnā Čaikovska 6., „Patētiskā” simfonija, kura kļuva par komponista Gulbja dziesmu. Jāpiebilsts, ka šī programma daļēji tiks atskaņota Parīzes filharmonijā orķestra koncertturnejas ietvaros.
Liels paldies koncerta organizētājiem un Latvijas Nacionālajam Kultūras centram par šo vienreizējo iespēju. Mūsu skolas audzēkņi bija saviļņoti un prieka pilni. Cerēsim, ka šādi koncerti kļūs par tradīciju.
EMMS mūzikas teorijas skolotāja Elīna Šteinharde – Kumalāne.
Lūdzam iepazīties ar mūsu sīkdatņu politiku. Uzzināt vairāk
Engures Mūzikas un Mākslas skolas vietnē netiek izmantotas pirmās puses sīkdatnes (angļu valodā „cookies”). Vietnes apmeklētāju reģistrācija un datu analītika netiek veikta.