Sveicam ar panākumiem mūsu skolas audzēkņus Emīliju Terēzi Rudzīti, Alisi Krastiņu, Jēkabu Balodi un pedagogu Agitu Pumpuri!
Skolas audzēkņi visu oktobri vētīja latviešu kultūras mantojumu un savas idejas “lika uz papīra”. Uz konkursu tika nosūtīti 5 diezgan apjomīgi pētījumi, idejas un skices. Lūk, autori un viņu piedāvātie pētījumi:
1. Alise Krastiņa, Jēkabs Balodis 3. mākslas klase (kopdarbs) – Durbes pils parketa raksta un Engures etnogrāfisko brunču krāsu izmantošana šūta spilvena dizainā;
2. Emīlija Terēze Rudzīte 4.mākslas klase – Vecātēva zābaks kā ideja keramikas servīzei;
3. Luīze Lazovska 6.mākslas klase – Senas, kokgriezumiem rotātas pīpes formas un rakstu izmantošana servīzes dizainā;
4. Līva Laumane 6. mākslas klase- Durbes pils flīzes raksta izmantošana rokassomiņas dizainā;
5. Rūta Zandere 6.mākslas klase- Dzimtas gredzens kā iedvesmas avots svečtura dizainam.
Rezultāts- 2. vieta Emīlijai Terezei Rudzītei!
Atzinība- Alisei Krastiņai un Jēkabam Balodim!
Visi audzēkņi saņems Pateicības rakstus.
Par konkursu.
Laikā no 2021. gada maija līdz oktobrim norisinājās Latvijas Nacionālais kultūras centra rīkotais radošo projektu konkurss “Mantojums”. Konkursā piedalījās 97 audzēkņi no 17 mākslas un dizaina skolām.
Radošo projektu konkurss rīkots ar mērķi veicināt skolēnus apzināt sava, savas ģimenes vai novada tautas lietišķās mākslas priekšmeta vai darbarīka formu, rotājumu, funkciju kā nozīmīgu latviešu kultūras mantojuma sastāvdaļu. Dalībnieki skolotāju rosināti pētīja – zīmēja, mērīja, aprakstīja gan savai ģimenei vai dzimtai piederīgos, gan muzejā atrastus tautas lietišķās mākslas priekšmetus.
Iesniegtos darbus vērtēja žūrija: Linda Rubena, LNKC Nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas tautas lietišķās mākslas eksperte; Ilze Kupča, LNKC Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas mākslas izglītības eksperte; Ruta Linīte, PIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” Reklāmas nodaļas vadītāja; Artūrs Arnis, scenogrāfs, Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas katedras metodiķis; Baiba Vaivare, tekstilmāksliniece, tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna”’ vadītāja.
Žūrijas priekšsēdētāja Linda Rubena, vērtējot konkursa rezultātus stāsta: “Pats svarīgākais konkursā ir katra dalībnieka īpašais stāsts, kurā atklāta pētāmā objekta saistība ar savu dzimtu, vai kādu priekšmetu, kurš nozīmīgs ir vietējā kultūrā un šī atraduma izpētes rezultātā izstrādāta idejas skice – jauna radošā iecere. Ļoti atzinīgi vērtējams skolotāju darbs, pateicoties tam, samērā īsā laika sprīdī ir izdevies audzēkņus rosināt šim izpētes darbam. Pētījumi ir veikti gan individuāli, gan grupās, bet tas nav noteicošais idejas attīstībai. Pārsteidza konkursa dalībnieku ieinteresētība, dažādās idejas kā attīstīt redzēto citā priekšmetā.”
Konkursa žūrija ar Diplomiem un Atzinības rakstu apbalvos veiksmīgāko ideju autorus, bet 10. decembrī notiks konkursam veltīts seminārs. Ar konkursa laureātiem notiks atsevišķas sarunas par iespēju realizēt savas idejas nu jau materiālā. /teksts: www.lnkc.gov.lv publicitātes materiāls/.
Lūdzam iepazīties ar mūsu sīkdatņu politiku. Uzzināt vairāk
Engures Mūzikas un Mākslas skolas vietnē netiek izmantotas pirmās puses sīkdatnes (angļu valodā „cookies”). Vietnes apmeklētāju reģistrācija un datu analītika netiek veikta.