Skolas rīkotie – Konkursi un festivāli
2022./2023. mācību gads
Kad melns ar baltu satiekās
29.martā – tieši Starptautiskajā Klavieru dienā! Engures Mūzikas un mākslas skolā uz Festivālu „Melns ar baltu satikās” pulcējās jaunie pianisti no visām Ziemeļkurzemes Mūzikas skolām. Dzirdējām mūziķus no Mērsraga, Kandavas, Sabiles, Rojas, Dundagas, Kuldīgas, Talsiem, Ugāles, Valdemārpils, Piltenes, Ventspils un Engures mūzikas skolām.
Daudzi priekšnesumi izcēlās ar īpašu muzikalitāti. Skanēja dažāda rakstura skaņdarbi solo izpildījumā, klavieru duetu izpildījumā, un pat skaņdarbs divām klavierēm 8-rocīgi! Liels prieks par pedagogu un audzēkņu darbu, un skaisto un skanīgo muzicēšanu.
Festivālu vadīja Melnais taustiņš Fis, Baltais taustiņš Do un atraktīvais Bemoliņš. Koncerts pagāja ļoti jautrā gaisotnē, kuru veicināja Bemoliņa izmisīgie centieni sameklēt savu mazo brāli Dubultbemolu.
Mūsu skolu šajā festivālā pārstāvēja Marko Kaspars Freināts (3.kl.), Lūkass Blija (3.kl.), Kristofers Strods-Marjevs (2.kl.), Adrians Dāvis Markovs (5.kl.) un Līva Viola Trifānova (7.kl.). Ticam, ka jaunie pianisti turpinās mīlēt savu mūzikas instrumentu, un viņos nezudīs vēlme turpināt to iepazīt.
Visi audzēkņi un pedagogi saņēma peeicības rakstus, nelielas piemiņas veltes, kā arī skolotājiem – “melni-balta medaļa (šoreiz zelta izpalika:)), jo viņu ikdienas darba ieguldījums ir nenovērtējams!
Zināt Mūzikas teoriju – tas ir stilīgi!
Ar šādu saukli izskan Ziemeļkurzemes reģiona Mūzikas skolu vecāko klašu audzēkņu konkurss solfedžo „Intervālu rotaļas”, kurš 22.februārī norisinājās Engures Mūzikas un mākslas skolā. Prātnieki bija sapulcējušies no malu malām. Konkursā sacentās Talsu, Bauskas, Kandavas, Tukuma, Sabiles, Ventspils un no Engures Mūzikas skolu audzēkņi. Šāda veida sacensības mūsu skolā notiek jau trešo reizi. Pirmās – „Akordu rotaļas”, otrās „Ritma rotaļas” un nu jau „Intervālu rotaļas”. Ļoti priecājamies par atsaucību. Konkursa mērķis nebija kādu nobiedēt ar pārāk grūtiem uzdevumiem, bet tieši pretēji – vēlējāmies radīt gaišu, saulainu un radošu atmosfēru, kurā sarežģītā Mūzikas teorija vairs nešķiet tik grūta un biedējoša.
Konkursu atklāja skolas komandu īpašie sveicieni. Šeit radošais gars izpaudās it īpaši. Konkursa dalībniekiem un līdzjutējiem par prieku audzēkņi dziedāja, dejoja, ritmizēja un repoja. Pēc tādas jautras „iesildīšanās” sekoja nopietnā daļa – stundas garumā komandas noteica, saklausīja, būvēja un atrisināja intervālus, atbildēja uz „ātrajiem” jautājumiem.
Konkursa dalībnieku zināšanas vērtēja žūrija – Bauskas Mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzēja Ieva Ūdre, Engures Mūzikas un mākslas skolas koncertmeistare, mūzikas ritmikas grāmatu autore Signe Rostoka, kā arī Arnita Freināte, pasākuma organizētāja.
Sīva cīņā priekšplānā izvirzījās Ventspils (1.vieta), Tukuma (2.vieta) un Engures (3.vieta) Mūzikas skolu komandas. Ļoti priecājamies par Sabiles Mūzikas skolas komandu, kuru, diemžēl, pārstāvēja tikai 2 meitenes. Viņas nenobijās, katrs nākamais uzdevums esot veicies arvien labāk. Savukāt, jaunākā pēc vecuma bija Bauskas Mūzikas skolas meitenes, un viņas ieguva mūsu skolas žūrijas „specbalvu” par atraktīvāko priekšnesumu, kurā intervālus iepina mūsdienīgās repa skaņās.
Apsveicam Engures Mūzikas un mākslas skolas komandu – Artu Anšmiti, Samantu Valdmani un Jurģi Freinātu ar iegūto 3.vietu! Paldies skolotājai Elīnai Šteinhardei – Kumalānei par komandas sagatavošanu. Taču vislielākā pateicība Mūzikas teorijas nodaļas vadītājai Arnitai Freinātei par pašaizliedzīgo darbu konkursa sagatavošanā.
2019./2020. mācību gads
Solfedžo konkurss vecāko klašu audzēkņiem „Ritma rotaļas”
Jau otro gadu, šogad 20. novembrī, Engures Mūzikas un mākslas skolā pulcējās jaunie mūzikas mīļotāji, lai mērotos spēkiem solfedžo konkursā vecāko klašu audzēkņiem „Ritma rotaļas”. Šim nebūt ne vieglajam konkursam pieteicās piecas komandas – no Kuldīgas, Kandavas, Valdemārpils, Ventspils un Engures Mūzikas skolām. Mūzikas teorija ir diezgan sarežģīta, un tieši ritms ir viens no klupšanas „akmeņiem” jauno mūziķu sekmīgai mūzikas apguvei. Konkursu atklāja komandu sagatavotie ritmiskie sveicini. Īpaši jāuzteic Ventspils sportiski muzikālais priekšnesums, kurā par ritma instrumentiem tika izmantotas basketbola bumbas. Audzēkņu zināšanas un prasmes vērtēja nopietna žūrija – mūzikas pedagoģe, diriģente Inora Sproģe, mūzikas teorijas pedagoģe Amanda Gertnere un sitamo instrumentu pedagogs, mūziķis Ilmārs Melderis. Konkurss pagāja radošā un brīvā atmosfērā, bet, protams, neizpalika sacensības radītā spriedze. Gala rezultātā 4.vieta – Valdemārpils Mūzikas skolas komandai, 3.vietu dalīja Kandavas un Kuldīgas Mūzikas skola, 2.vieta – mājiniekiem, Engures komandai, pirmā – Ventspils Mūzikas skolas audzēkņiem. Mūsu komanda tikai par 1 punktu atpalika no Ventspilniekiem. Visi laureāti dāvanā saņēma mūsu skolas mākslinieku zīda gleznojumus, kas tapuši pie skolotājas Evitas Blumbergas. Priecājamies, ka starp Ventspils, Kuldīgas, Kandavas un Valdemārpils mūzikas skolām, mūsu skolas „ritmiskā komanda” – Kate Freināte, Rendija Rota Paipala, Anna Marija Vārpiņa, Elīna Bērziņa un Anna Pļaviņa „iz- ritmizēja” godpilno 2. vietu! Sveicam visus dalībniekus un pateicība pedagogiem par ieguldīto darbu.
Īpaša pateicība par konkursa un komandas sagatavošanu pedagoģēm Arnitai Freinātei un Elīnai Šteinhardei-Kumalānei, kā arī Ilmāram Melderim par darbu žūrijā un muzikālo sveicienu kopā ar saviem audzēkņiem Jurģi, Danielu, Ivo un Martinu.
2018./2019. mācību gads
Solfedžo konkurss vecāko klašu audzēkņiem „Akordu rotaļas”
Engures Mūzikas un mākslas skolā pavasari ieskandināja solfedžo konkurss – festivāls „Akordu rotaļas”. Šāds konkurss skolā risinājās pirmo reizi, tāpēc mēs, mūzikas teorijas pedagogi, uzvērām to kā sava veida izaicinājumu. Uz mūsu aicinājumu atsaucās divas – Tukuma un Rojas mūzikas skolas. Iespējams, kādam mūsu prasības šķita pārāk sarežģītas. Bet, kā vairakkārt minējām arī festivāla dienā, šī konkursa mērķis nav kādu nobiedēt ar grūtiem uzdevumiem, tādējādi radot nepatiku pret mūzikas teoriju. Tieši pretēji, mēs vēlējāmies radīt gaišu, patīkamu un prieka pilnu gaisotni, kurā katrs dalībnieks gūst jaunu pieredzi. Uzklausot bērnu un pedagogu pārdomas, domāju, ka izvirzīto mērķi sasniedzām.
Festivāla dalībniekus vērtēja žūrija – skolu pedagogi. Tukuma Mūzikas skolu pārstāvēja teorētisko priekšmetu pasniedzēja – Ināra Vičmane, Rojas – Lita Krūmiņa. Savukārt mēs žūrijas pienākumus uzticējām klavierspēles skolotājai – Ivetai Ingevicai – Bērziņai. Viņas audzēknes Anna Marija Vārpiņa un Elīna Bērziņa mūs iepriecināja ar muzikālu sveicienu, atklājot šo pasākumu. Savām komandām līdz juta arī Tukuma Mūzikas skolas un Engures Mūzikas skolas direktores Ligita Zemniece un Ina Selivanoviča.
Katru skolu pārstāvēja sešu audzēkņu komanda. Mūsu skolas godu aizstāvēja Lote Freināte, Dārta Krauliņa, Elīna Bērziņa, Anna Marija Vārpiņa, Luīze Elīna Skudra un Ģirts Trapāns. Engures komandu sagatavoja pedagogs Elīna Šteinharde – Kumalāne, Rojas komandu – pedagogs Lita Krūmiņa, savukārt Tukumniekus sagatavoja divi pedagogi- Ināra Vičmane un Ligita Zemniece. Pasākumu palīdzēja sagatavot un vadīt EMMS teorijas skolotāja Arnita Freināte.
Komandām bija jātiek galā ar vairākiem uzdevumiem – improvizāciju, skaņdarbu analīzi, gammu un akordu dziedāšanu u.c. Interesants bija katras skolas mājsas darbs- sveiciens draugu komandām: Tukumniekiem tā bija asprātīga “Seši mazi bundzinieki” kaverversija (lasi –seši mazi gudrinieki), Rojas MMS komanda perfekti savu sveicienu nodziedāja četrbalsīgi (kā jau skola ar kora klasi!), savukārt Engures MMS sveicienā skanēja V.A.Mocarta “Zvaniņš”, izmantojot tik bieži sofedžo ritmizēšanai izmantojamos mūzikas instrumentus. Konkursu noslēdza teorētisku jautājumu viktorīna, kā arī, kamēr žūrija izvērtēja rezultātus, audzēkņi tika iesaistīti dažādu mūzikas apzīmējumu un seno deju attēlošanā, ar nosaukumu “bez vādiem”. Īpaši gribu uzteikt Tukuma skolas audzēkni – Dāvidu Penderu, kurš ar atraktivitāti un erudīciju izcīnīja savai komandai 1.vietu un galveno balvu- mākslinieces Velgas Melnes “Māla kausu” (šoreiz tas nebūs ceļojošais).
Paldies pedagogiem un audzēkņiem par ieguldīto darbu un kopā pavadīto priekpilno dienu. Iespējams, šāds konkurss – festivāls ar laiku kļūs par mūsu skolas tradīciju. Bet vai tā būs, to rādīs laiks.
2017./2018. mācību gads
XIX STARPTAUTISKĀ AKADĒMISKĀS MŪZIKAS KONKURSA DAUDZSTĪGU MŪZIKAS INSTRUMENTI JŪRMALA 2018 un III kameransambļu un koklētāju ansambļu konkursa-festivāla “Engure – Jūrmala 2018” IETVAROS!
NOLIKUMS ŠEIT_ XIX Daudzstīgu konkurss un kamer ans. konkurss Jūrmala -Engure 2018
Festivāls- kokļu meistaram jubileja!
Pašā decembra viducī izskanēja kokļu meistara Imanta Robežnieka jubilejas koncerts Augusta Dombrovska Mūzikas skolā, Rīgā, kurā skaistās kokļu melodijas varēja dzirdēt Engures un A. Dombrovska mūzikas skolas koklētāju, kā arī ansambļa “Pūt, vējiņi” izpildījumā.
Kokļu meistars Imants Robežnieks šogad svin 70 gadu jubileju. Viņš ir arī saņēmis apbalvojumus “Latvijas Lepnums 2015” un 2016. gadā kļuva par Trīszvaigžņu ordeņa Atzinības krusta virsnieku. Kā teica Valsts prezidents: “Koklētājas jau sen to bija gaidījušas un pelnījušas”. Ar mūsu mīļo koklīšu izgatavošanu un remontu viņš nodarbojas jau no pagājušā gadsimta 80tajiem gadiem. Un arī visas manu audzēkņu koklītes- gan lielās, gan mazās ir viņa roku darbs.
Tādēļ 13. decembrī sabrauca kopā Engures un Rīgas koklētāji, lai suminātu meistaru lielajā jubilejā, kā arī iepazītu tuvāk koklīšu tēti. Bijām sarūpējušas skaistu koncertu sākot ar vismazākajiem audzēkņiem, kas vēl tikai sper pirmos soļus kokles spēlē, līdz pat mūzikas skolu topošajām absolventēm, kuras jau sasniegušas gana virtuozu kokles spēli. Koncertu noslēdza koklētāju ansamblis “Pūt, vējiņi” – kas jau ir vecākās kokļu grupas ansamblis. No Engures ar solo priekšnesumiem uzstājās Emīlija Dorne (2.klase), atskaņojot latviešu tautas dziesmu A. Eglītes apdarē „Adiet, bērni, ko adieti”, Anna Lāce (3. klase), kura izpildīja B. Andre skaņdarbu „Ūdens atspulgi” nr. 6, un Lote Freināte (7. klase), izpildot baroka laika F. Vitsa skaņdarbu „Pasakalja”. Baroka mūzikas stilam ir raksturīga monumentalitāte, dekorativitāte, dramatiskā patētika un spraiga dinamika, ko Lote arī uzbūra ar savām kokļu spēles skaņām. Šajā koncertā audzēknes ne tikai rādīja savus sasniegumus, bet tika arī sperts solis tuvāk Dziesmu svētku Kokļu mūzikas koncertam. Koncertā pirmo reizi satikās Rīgas un Engures jaunākās grupas koklētāji, kuri skatē apvienosies vienā kolektīvā, un ļoti veiksmīgi ieskandināja daļu no Dziesmu svētku repertuāra. Abas Engures meitenes –Anna un Kristija veiksmīgi iekļāvās Rīgas meiteņu lielajā kolektīvā un lieliski to papildināja ar savu spēli.
Lai arī pasākuma galvenais vaininieks Imants Robežnieks uz koncertu slimības dēļ nevarēja ierasties, koncerts izdevās jauks un sirsnīgs, un meistaram tika nosūtīts bērnu video sveiciens. Abu skolu audzēknes iepazinās un sadraudzējās, un nākamajā gadā noteikti būs vēl daudz tikšanos un kopīgu pasākumu.
Kokles spēles skolotāja Gita Andersone
2016./2017. mācību gads
Engurē 27. martā plkst.16.00 notika mūzikas festivāls, kurā muzicēja Babītes MS un Engures MS jaunie pianisti. Koncerts noritēja pavasarīgā gaisotnē, kur skanēja gan solo, gan dueta, trio un pat kvarteta izpildījumi uz klavierēm. Šis pianistiem ir bijis grūts un atbildīgs mācību gads, jo nācās piedalīties ik pēc 4 gadiem KM Latvijas Nacionālā Kultūras centra rīkotajā Valsts konkursā Taustiņinstrumentu spēle- Klavierspēle, kur kā obligāta prasība- piedalīties skolā I kārtā visiem skolas audzēkņiem.
Šis nu bija īstais brīdis muzicēt sava paša, vecāku, skolotāju un citu audzēkņu-klausītāju priekam!
-
Festivāls jaunajiem pianistiem
See images »
-
Festivāls jaunajiem pianistiemSee images »
2015./2016. mācību gads
II LATVIJAS MŪZIKAS SKOLU KOKLĒTĀJU KAMERANSAMBĻU KONKURSS
ENGURES MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLĀ 2016.gada 27.aprīlī
II Latvijas MS koklētāju kameransambļu konkurss izskanējis
27. aprīlis Engures Mūzikas un mākslas skolā bija īpaši nozīmīgs, jo pie mums viesojās 52 jaunie koklētāji ar saviem skolotājiem no visas Latvijas. Šogad turpinājām pirms 2 gadiem iedibināto tradīciju konkursam, kurš pulcē ne tikai solistus vai lielā sastāva koklētāju ansambļus – kā tas parasti ir ierasts, bet gan mazo sastāvu ansambļus – duetus, trio, kvartetus.
Konkursā piedalījās 17 koklētāju kameransambļi no 9 mūzikas skolām: Valmieras MS, Augusta Dombrovska MS, Bolderājas MMS, Iecavas MMS, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. MS, Jūrmalas MVS, Pārdaugavas MMS, Tukuma MS un Engures MMS.
Konkursa žūrijā dalībnieku sniegumu vērtēja Teiksma Jansone, J.Vītola LMA docente, Latvijas Koklētāju biedrības vadītāja, Dziesmu svētku apvienoto koklētāju ansambļu virsdiriģente un Kurzemes un Zemgales reģiona koklētāju ansambļu virsvadītāja, Anda Eglīte, mūziķu grupas “Altera Veritas” dibinātāja un koklētāja, J.Vītola LMA docente un P. Jurjāna MS kokles spēles pedagogs un Kaira Egle, Engures MMS klavierspēles un kameransambļa pasniedzēja, ar saviem ansambļiem vairākkārt guvusi godalgotas vietas kamermūzikas konkursos, kā piem., konkursā “Muzicējam kopā ar draugiem” un Noras Novikas Kameransambļu konkursā.
Visas dienas garumā koncertzālē skanēja kokļu trauslā un skaistā mūzika. Jāteic, ka koncertzāles akustika ir ļoti piemērota kokles skaņām, ko atzina arī konkursa dalībnieki. Visi dalībnieki bija ļoti gatavojušies konkursam. Savukārt klausītājiem paplašinājās redzesloks gan kokles plašajās iespējās, gan repertuārā.
Liels prieks, ka šajā konkursā bija jau vairāki jauktie sastāvi, kur kokle apvienojās ar flautu, klarneti vai klavierēm. Tas, protams, skolotājam uzliek papildus pienākumus gan skaņdarbu aranžēšanā jaunajam sastāvam, gan arī rosina skanisko balansu un saspēles meklējumus. Tomēr ieguvēji ir gan jaunie mūziķi, kas veido jaunas draudzības, sadzird jaunas krāsas savā un citā instrumentā, gan arī klausītāji, jo interesantās tembru saskaņas paver jaunas iespējas gan repertuārā, gan muzikālajās noskaņās.
Konkursa diena aizskrēja nemanot pozitīvā, pavasarīgā un ļoti draudzīgā noskaņā. Bijām ļoti priecīgi par ciemiņu smaidiem un laipnajiem vārdiem. Tālākie ciemiņi izmantoja arī iespēju pavadīt atpūtas brīdi pie jūras.
Bez labas komandas noorganizēt šādu pasākumu nebūtu iespējams, tādēļ liels paldies Engures Mūzikas un mākslas skolas direktorei Inai Selivanovičai gan par iespēju šāda konkursa organizēšanai, gan arī lielo ieguldīto darbu konkursa sagatavošanā, skolotājai Kristīnei Bērziņai par palīdzību diplomu noformējumā, kā arī skolotājām Madarai Behmanei un Arnitai Freinātei un skolas tehniskajam personālam par lielisko komandas darbu!
Katrs dalībnieks par veiksmīgo uzstāšanos ieguva dāvaniņas, bet pirmo trīs vietu ieguvēji bez diplomiem saņēma arī balviņu ar konkursa logo. Žūrija bija stingra, bet taisnīga un tika piešķirtas tikai divas 1. vietas – Tukuma Mūzikas skolas koklētāju ansamblim, ped. Dace Bleikša un Engures Mūzikas un mākslas skolas jaunāko klašu instrumentālajam trio, ped. Madara Behmane (flauta) un Gita Andersone (kokle).
Konkursā tika piešķirtas arī specbalvas, kur dalībnieki savā īpašumā ieguva Engures MMS mākslas klases audzēkņu gleznas.
Žūrijas komisijas Specbalvu saņēma:
- konkursa jaunākie dalībnieki – Valmieras MS 1. un 2. klašu trio
- skanīgākais bass- Tukuma MS koklētāju ansambļa dalībniece Ilze Elizabete Muceniece
- par latv.t.dziesmas „Saulīt tecēj’ tecēdama” apdari- Pārdaugavas MMS pedagogam Inesei Kraucei
Arī EMMS mākslas pedagogi izvēlējās savas nominācijas, kur interesantākie, un viņuprāt vizuāli izteiksmīgākie un emocionāli atraktīvākie priekšnesumi tika apdāvināti ar mākslas darbiņiem:
- Pārdaugavas MMS duetam- Lizetei Annai Bekmanei un Katrīnai Kassalietei
- Valmieras MS audzēkņiem Annai Šakenai, Katrīnai Mačukai un Jēkabam Pikšēnam
- Augusta Dombrovska MS audzēkņiem Laurai Ziļevai un Elīzai Zaulai
Pēc diviem gadiem konkurss atkal būs. Tad gaidīsim jau iepazītos, kā arī jaunos konkursantus, kas vēl nav pabijuši pie mums, Engurē, kur mijas saule, vējš, jūra un kokles dziesma.
Gita Andersone,
Engures mūzikas un mākslas skolas kokles spēles pedagogs
2014./2015. mācību gads
Pašā mācību gada noslēgumā, 27. maijā Engurē notika Stīgu instrumentu spēles audzēkņu festivāls, kurā bija sabraukuši jaunie vijolnieki un čellisti no Babītes Mūzikas skolas, Kandavas Mākslas un mūzikas skolas, Tukuma Mūzikas skolas, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas, kā arī mēs paši- Engures Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Pasākuma organizatore un vadītāja – Engures MMS vijoles spēles skolotāja Alīna Tairova. Pusotras stundas garumā izskanēja čellu duets, vijolnieku ansanbļi, trio, kvarteti, kā arī koncerta noslēgumā visi vienojās kopējā skanējumā, atskaņojot C.Fostera skaņdarbu “Brīnišķīgais sapņotājs”
Šāds festivāls kā tradīcija pie mums Engurē notiek jau 4. reizi, ik pēc diviem gadiem, kad sabrauc bērni atrādīt iemācīto, un kā jau festivāla noskaņās- brīvi muzicēt, draudzēties, kā arī tradicionāli- visi pēc koncerta dodas piknikā pie jūras!
Uz nākamā gada festivālu mūs aicina Babītes skola, jo viņu īpašumā nu ir ir jauna skola, kuru ir vērts braukt apskatīt un visiem kopā ieskandināt.
Paldies visiem, kas piedalījās- audzēkņiem, pedagogiem, koncertmeistariem, un uz tikšanos nākamgad!
Direktore I. Selivanoviča.
Festivāls „Vecās jūrnieku lādes stāsts”.
Trešdien, 1. aprīlis bija svētki visiem Zemgales reģiona mazajiem pianistiem, kuri bija ieradušies uz festivālu Engurē, lai kopīgi klaviermūzikā izspēlētu „Vecās jūrnieku lādes stāstu”. Festivāla mērķis- pilnveidot jaunāko klavieru klašu audzēkņu muzicēšanas prasmi, artistiskumu, attīstīt bērnu fantāziju, tēlaino domāšanu un muzikalitāti.
61 jaunie pianisti- tieši tik daudz bērnu, jauno mūziķu bija ieradušies kopā ar saviem skolotājiem, arī vecākiem no Auces, Bauskas, Bēnes, Dobeles, Jelgavas, Mērsraga, Ozolniekiem, Salgales, Skrīveriem, Tukuma un Engures. Tāljūras kapteiņa Gudrimeļa stāsts sākās ar pārbaudi- vai komanda ceļojumam gatava: vai kajītes sagatavotas, vai pusdienas tiek gatavotas, vai stūres kurss nosprausts pareizajā virzienā! Kad kuģa komanda apstiprināja, ka viss ir kārtībā, un kuģa Admirālis (skolas direktore) visus apsveica ar ierašanos uz klāja, ceļojums varēja sākties! Ar 57 dažādiem koncertnummuriem kapteinis Gudrimelis (Kaira Egle) kopā ar savu 1.kapteiņa palīgu (I.Ingevica-Bērziņa) apceļoja apkārt pasaulei, un bērni atraktīvi un azartiski ar saviem skaņdarbiem papildināja šo stāstu. Koncerts sākās ar jūras tēlojumu latviešu tautas dziesmās un komponistu darbos, tad mūzikā tika apbrīnots Dienvidjūras skaistums, tad ceļojums turpinājās uz Ugunszemi, kuģa dreifējums pāri Klusajam okeānam, līdz atkal skanēja latviešu tautas dziesmas, jo pamazām mūsu ceļš veda uz mājām.
Par veiksmīgu ceļojuma galamērķa sasniegšanu, visi tika arī pie balvām!
Katram audzēknim pa diplomam un keramiķes Velgas Melnes svilpauniekam (kuģa svilpītēm), katram pedagogam medaļa nominācijā „Zelta zvīņa”, katrai skolai (skolas kapteinim) pārsteiguma balva, ko palīdzēja sarūpēt mūsu lielais pagasta „flagmanis” SIA Unda (paldies personīgi Daigai Ozoliņai). Piemiņas un pārsteiguma balvu no mākslas audzēkņiem (skaistu gleznu) saņēma arī trīs audzēkņi par īpaši spilgtāko izpildījumu:
Muzikāli spilgtākais priekšnesums – Mārcim Grīnbergam no Skrīveru MMS, kurš atskaņoja I.Arnes skaņdarbu “Mēnestiņis zvaigznes skaita”
Temperamentīgākais priekšnesums – Margaritai Gorbačovai no Ozolnieku MS, atskaņojot D.Glovera skaņdarbu “Savvaļas ponijs”
Atraktīvākais priekšnesums – Signei Skudrai no Dobeles MS, izpildot Nakadas “Mežoņu deju”.
Pasākums noslēdzās ar jautru rotaļu brīdi, ko palīdzēja novadīt kultūras nama galvenās stūrmanes- Baiba un Vita.
Paldies visiem, kas piedalījās, iesaistījās, klausījās un līdzi dzīvoja! Īpašs paldies kuģa tehniskajai komandai: Intai Mauriņai, Vairai Kristovicai, Andai Jencei, Initai Dreimanei, Arnitai Freinātei un Evitai Trapočkai. Nākamais festivāls tiks rīkots Jelgavā. Un tad jau mūsu satikšanās vieta būs pašā Zemgales viducī!
Kuģa admirālis I. Selivanoviča