Noslēdzies skaists kopprojekts un 26.septembrī Tukuma pilsētas Kultūras namā izskanējis koncerts “Plecu pie pleca. Uz jauno pasauli”, kur kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri muzicēja Engures, Kandavas un Tukuma mūzikas skolu audzēkņi un solisti.
Diriģenta Andra Vecumnieka roku žestu vadīti, skolu jaunie mūziķi atskaņoja muzikāli ekstravaganto , bet kā atzina projekta vadītājs Jānis Puriņš, gana sarežģīto pat studentiem Johana Štrausa “Ķeizara valsi”. 1889. gadā komponētais Valšu karaļa Johana Štrausa skaņdarbs “Ķeizara valsis” ir veltījums Austrijas imperatora Franča Jozefa I un Vācijas imperatora Vilhelma II draudzībai, kā arī sarakstīšanas laiks sakrīt ar Franča Jozefa I kronēšanas 40. gadadienu. “Ķeizara valsis” kā viena no pazīstamākajām Štrausa kompozīcijām sevī ietver komponistam raksturīgās lirisko melodiju virknes, kuras papildina svinīga marša klātbūtne.
Svinīgi un cēli tas izskanēja arī mūsu jaunajiem mūziķiem kopā ar lielo mūzikas studentu saimi, kopā, plecu pie pleca!
Paldies mūsu skolas audzēkņiem Romija Kodoliņa, Justīne Urstiņa, Rikardo Ruņģis, Mareks Ozoliņš, viņu pedagogiem Dacei Pētersonei, Indrai Sproģei un Ilmāram Melderim par darbu un iespēju mums, klausītājiem, arī piedalīties šai muzikālajā piedzīvojumā! Īpašs paldies audzēkņu vecākiem, kuri “pieslēdzās” pilnībā šim projektam, atbalstot un iedrošinot!
Kā soliste koncertā uzstājās flautiste un profesore Ilona Meija, kas 2024. gada 19. jūnijā ievēlēta par JVLMA rektori, kļūstot par pirmo sievieti šajā amatā visā akadēmijas vēsturē. Viņas izpildījumā dzirdējām Vācu komponista Karla Reinekes Koncertu flautai un orķestrim Re mažorā op. 238, kas tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem romantisma skaņdarbiem flautas repertuārā. Lai gan koncerts sacerēts 1908. gadā – laikā, kad apkārt valdīja modernisma idejas, – tajā izteikti jūtama Fēliksa Mendelszona, Roberta Šūmaņa un Johannesa Brāmsa muzikālās valodas ietekme. Izsmalcinātas melodijas, krāsaina harmonija un soloinstrumenta virtuozitāte rada brīnišķīgu dialogu starp solistu un orķestri.
Koncerta otrajā daļā grandiozi un emocionāli uzrunājoši izskanēja čehu romantisma dižākā pārstāvja Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija “No Jaunās pasaules”, kas ir viens no pasaules simfoniskās mūzikas spilgtākajiem opusiem.
Koncertu sēriju “Plecu pie pleca” JVLMA simfoniskais orķestris īsteno kopš 2019. gada, uzstājoties Latvijas reģionos, vienā vai vairākos koncerta skaņdarbos studentu orķestrim pievienojas vietējo mūzikas skolu audzēkņi. Šī ir mūsu, Engures Mūzikas un mākslas skolas otrā pieredze šajā projektā, bet jau ar citiem audzēkņiem.
Paldies koncerta organizatoriem, Tukuma Pilsētas Kultūras Nams , Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Janis Purins , diriģents Andris Vecumnieks , Tukuma Mūzikas skola, @Kandavas Mākslas un mūzikas skola par šo lielisko iespēju būt kopā un baudīt šo muzikālo piedzīvojumu!
Lūdzam iepazīties ar mūsu sīkdatņu politiku. Uzzināt vairāk
Engures Mūzikas un Mākslas skolas vietnē netiek izmantotas pirmās puses sīkdatnes (angļu valodā „cookies”). Vietnes apmeklētāju reģistrācija un datu analītika netiek veikta.