Strauji tuvojas pavasaris, pārziemojošie putni jau čivina par pavasara brīvlaiku! Kā tad klājies pedagogiem, audzēkņiem un viņu vecākiem šajā nogurdinošajā, apnicīgajā, digitalizētajā mājsēdes un mājmācības 3. semestra laikā? Malači esam mēs visi: apguvuši ZOOM-us, e-skolas, e-klases, e-pastus, e-sanāksmes, e-videonodarbības, e-sarunas, e-paroles, e-mājasdarbus, protam daudz jaunus vārdus un darbības šajā e-laikmetā! Mums, pedagogiem, šis bijis milzīgs izaicinājuma laikmets: kā mākslu mācīt e-vidē. Kā sagatavot uzdevumus pietiekami īsi, lai audzēknim neapniktu lasīt, bet pietiekoši skaidri, lai uzdevumus tomēr saprastu un nepārprastu. Kā nenomaldīties e-vidē? Audzēkņiem šajā laikā bija jāmācās lasīt un uztvert pedagoga rakstīto tekstu. Jāmācās patstāvība: plānot savu laiku pašam, plānot soļus uzdevuma veikšanai pašam, kvalitātes latiņu uzstādīt sev pašam, un galu galā – uzdevumus pildīt un izpildīt. Vecāki šajā laikā, iespējams, labāk iepazina savus bērnus: cik patstāvīgi viņi spēj strādāt, kāda ir viņu pacietība, iekšējā motivācija. Vecāki, iespējams, šajā laikā labāk iepazina skolas pedagogus un mākslas skolā notiekošo. Neskatoties uz šo pilnīgi jauno situāciju, kādā visas pasaules skolnieki, vecāki un skolotāji nu ir iemesti, esam sasnieguši arī vērā ņemamus rezultātus dažādos mākslas priekšmetos: esam zīmējuši, gleznojuši, auduši, šuvuši, taisījuši skulptūras, veidojuši kompozīcijas un kartona darbus, apguvuši burtu mācību, utt. Daudz esam organizējuši videonodarbības, jo ļoti svarīga mākslā ir cilvēciskā komunikācija un atbalsts, ko viens otram spējam sniegt. Pedagogi par nepagurstošu centību un labiem darba rezultātiem vēlas paslavēt šādus audzēkņus: Gabrielu Elzu Milleri, Rebeku Seņkāni, Romiju Kodoliņu, Sofiju Stūrnieci, Agati un Justīni Urstiņas, Laimu Štromani, Markusu Valdmani, Martu Zaicevu, Oliveru Rubeni, Alisi Krastiņu, Annu Puniņu, Keitu un Džūliju Tomales, Katrīnu Lūsiņu, Amēliju un Adeli Griķes, Oliveru Pīru, Tomasu Stūrnieku, Annu Kārkliņu, Emīliju Terēzi Rudzīti, Tīnu Megiju Tēraudu, Līvu Laumani, Kristeru Raginski, Kitiju Bērziņu, Samantu Dreimani, Kasparu Semjonovu, Luīzi Lidiju Laidiņu, Tomasu Ļevanovu, Danu Neimani, Katrīnu Radvilu, Gabriellu Bušu, Sabīni Ričiku, Elīzu Evardsoni, Eleonoru Kleinu, Lauru Zariņu.
Daļu no mūsu darba rezultātiem varat apskatīt mūsu skolas mājas lapā: https://enguresmms.lv/makslas-skola/radosa-maksla/
Vizuāli plastiskās mākslas programmas vadītāja Agita Pumpure.
Lūdzam iepazīties ar mūsu sīkdatņu politiku. Uzzināt vairāk
Engures Mūzikas un Mākslas skolas vietnē netiek izmantotas pirmās puses sīkdatnes (angļu valodā „cookies”). Vietnes apmeklētāju reģistrācija un datu analītika netiek veikta.